Emajõe-Suursoo on umbes 1000 km2, kuid siin elab vaid 3 inimest (võrdluseks - Tallinna linn on 160km2 koos 400 000 inimega). Vello, üks kolmest Suursoo elanikust, on Emajõe deltas asuvas soos radu sättinud juba aastakümneid - kolis siia peale pensionile jäämist ja nii jäänudki.

Jah, meil kõigil on võimalus Remek Meeli fantastilist filmi Vellost ja Emajõe-Suursoost nautida Apollo kinodes (ja seda ka soovitan). Kuid juba uuel teisipäeval, 18. oktoobril kell 18 tuleb Remek koos filmiga külla Emajõe-Suursoo Keskusesse, kohta, mis on pea otse filmi tegevuspaiga südames. Kohtumisel saab kuulda, miks Meel selle omapärase ja sügavalt puudutava filmi tegi, kuidas ta ise selle teemaga suhestub ja ehk midagi veel.
Algusega Emajõe-Suursoo Keskusest kulgeme kell 16 mööda loodusrada (luban, et räägin nii filmi tegevuspaigaks olevast soost kui muidu loodusest). Samuti on keskuses imetlemiseks väljas Sven Zaceki tööd ning hiljem pakume teed ja kooki.
Et siis 18. oktoobril kell 16 pisike retk ning kell 18 Remek Meel ja film "Suur soo". Olete lahkelt palutud!
Emajõe-Suursoo Keskus on aga Kavastust nõks edasi, Tartu linna piirilt nii 20 km. Soe soovitus tulla. Piletid 5 ja 4 eurot.